Přestěhovaná.

čtvrtek 3. února 2022

Ahoj, už dříve jsem vám psala, že se necítím ve spolubydlení dobře a že bych chtěla odejít. Toto mé rozhodnutí nakonec překazila finanční stránka a tak se to tehdy nestalo. Už ale od jara, kdy jsem se po bydlení koukala poprvé, jsem se těšila, až odejdu. Myslela jsem si, že to bude až další jaro, ale urychlilo se to a zrovna teď vám píšu článek z gauče v novém bytě. 


Hledání nebylo jednoduché. Požadavky totiž byly dost konkrétní a to stěžovalo celé hledání. Nakonec to naštěstí netrvalo nijak extra dlouho, jen tak měsíc. Trávila jsem hodně času na internetu hledáním a každým upozorněním od realitek a nebo bezrealitky jsem s sebou trhla. 

První byt, který jsme viděli, vypadal dobře a byl i za skvělou cenu. Mě ale neoslovila lokalita, ve které se nacházel. Už když jsem čekala na realiťačku, cítila jsem se tam zle a tak jsem už šla na prohlídku s tím, že tady to stejně asi neklapne. Bylo mi to trochu líto, ale necítila jsem se tam dobře. 

Druhý byt, který jsme viděli, byl docela malý, měl malá okna a světlá výška byla také hodně bídná. Tento byt by byl hodně útulný pro jednoho člověka, ne pro dva. A ještě byl docela dost drahý.

Třetí byt, který jsme viděli, byl láska na první pohled. Hrozně jsme ho chtěli a byl by dohozený mým kolegou, tudíž by nám to ušetřilo plno nervů, protože nikdo jiný se na něj do té doby nešel podívat. Nakonec tam bylo tolik problémů, že jsme se rozhodli do něj nejít. Mrzelo nás to oba dva, ale co se dalo dělat. 

Čtvrtý byt, který jsem navštívila, jsem chtěla. Byla jsem na něm ale sama a než jsem to stihla příteli přetlumočit, vzal to někdo jiný. Volala jsem paní majitelce až druhý den, že máme zájem, v tu dobu už dva zájemci řekli, že to chtějí a tak jsme byli až daleko v řadě. Znovu jsem si skoro poplakala, ale bylo to poučení. 

Pátý byt vypadal dobře už na fotkách, byla jsem jen lehce skeptická ohledně velikosti okna. Na prohlídku jsme šli až večer a tak jsme nemohli posoudit denní světlo. Rozhodli jsme se, že bychom ho vzali, ale pan majitel říkal, že už na to má vážnou zájemkyni, která řekla, že to bere před námi, ale že si to s ní ještě potvrdí a tak jsme nevěřili, že by to mohlo vyjít. Nakonec to vyšlo! Byla jsem šťastná a vyčerpaná. A taky fakt ráda, že už to máme za sebou.

A tak bydlíme a je to boží. Mít svoje doma.

Chtěli byste článek s tipy, jak sehnat byt?

Těším se u dalšího článku,

Lenka

Sledujte můj Instagram - zde
Sledujte blog na Facebooku - zde
Sledujte můj YouTube kanál - zde

8 komentářů:

 1. Shánění bydlení je něco, co fakt nesnáším a bohužel jsem to během svých 6 let na vysoké musela dělat hned 5x.. shánět byt ve velkém městě je fakt peklo, protože všechno je předražené (obzvlášť teď) a na všechno je miliarda dalších zájemců. Já byla přesně jako ty vždycky ten, kdo to chtěl s někým probrat a popřemýšlet, než se rozhodl, ale přijde mi, že dneska to fakt funguje tak, že pokud to chceš, musíš říct hned, jinak řekně někdo jiný dřív. Šílenství.. popravdě jsem vážně ráda, že mě to už teď nečeká. Teda vlastně jo, tady v Bulharsku, ale to bude zařizovat přítel, takže pro mě chválabohu bez práce. :D
  Jsem ale ráda, že jste našli a doufám, že se vám tam bude dobře bydlet! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No přesně. Je to děs, musíš to vědět ideálně ještě před tím, než jdeš na prohlídku. :(
   Tak to je dobře, že to teď budeš mít takhle "jednoduchý" :D
   Děkuju :)

   Vymazat
 2. Tak to mám velkou radost, že už bydlíš v novém :) Ať se vám tam dobře bydlí :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem moc ráda, že jste sehnali bydlení a gratuluji! Ať se ti tam bydlí pohodlně a jsi spokojená. V dnešní době něco shánět opravdu není sranda, takže je to úspěch! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jeej, tak je super, že sa vám to nakoniec podarilo! Síce to musel byť boj, ale je super, že ste našli byt, v ktorom sa vám dobre býva. Tak nech ste spokojní!

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMTeplé strukovinové šaláty — s fazuľou, šošovicou a cícerom

  OdpovědětVymazat
 5. Sice byt nehledám a "sockla" jsem se k příteli, který byt má a splácí hypotéku, ale myslím si, že článek by mohl být pro spoustu čtenářek přínosný :) Sama bych to při hledání asi ocenila.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 6. Obrigado por esta postagem maravilhosa, quero aproveitar esta oportunidade para compartilhar sobre minha vida e como lutei contra a doença de HIV/Aids diante do Senhor Jesus em minha vida como uma luz de vela na escuridão. Você me mostrou o significado da fé com suas palavras. Eu sei que mesmo quando chorei o dia todo pensando em como me recuperar, você não estava dormindo, você era querido para mim. Entrei em contato com o centro de ervas Dr. Itua, que morava na África Ocidental. Um amigo meu aqui em Hamburgo também é da África. Ela me contou sobre ervas africanas, mas eu estava nervoso. Tenho muito medo quando se trata da África porque ouvi muitas coisas terríveis sobre eles por causa do meu cristianismo. deus pela direção, dê um passo ousado e entre em contato com ele no e-mail e depois vá para o WhatsApp, ele me perguntou se eu posso ir para tratamento ou quero uma entrega, eu disse a ele que queria conhecê-lo compro passagem em 2 caminhos para a África Para conhecer o Dr. Itua, fui lá e fiquei sem palavras com as pessoas que vi por lá. Patente, gente doente. Itua é um deus enviado ao mundo, contei ao meu pastor sobre o que estou fazendo, pastor Bill Scheer. Temos uma verdadeira batalha lindamente com o Espírito e a Carne. Adoração naquela mesma noite. Ele orou por mim e me pediu para liderar. Passei 2 semanas e 2 dias na África no Dr Itua Herbal Home. Após o tratamento, ele me pediu para encontrar sua enfermeira para fazer o teste de HIV quando eu o fizesse. Deu negativo, então pedi ao meu amigo que me levasse a outro hospital próximo quando cheguei. Fiquei branca demais com o resultado, mas feliz por dentro. Fomos com o Dr. Itua, agradeço-lhe mas explico que não tenho o suficiente para lhe mostrar o meu apreço, que ele compreende a minha situação, mas prometo que vai testemunhar sobre o seu bom trabalho. Graças a Deus pela minha querida amiga Emma, sei que poderia estar lendo isso agora, quero te agradecer. E muito obrigado ao Dr. Itua Herbal Center. Ele me deu seu calendário que coloquei na parede da minha casa. Dr. Itua também pode curar as seguintes doenças, HIV, Herpes, Doenças Neuromusculares, Hepatite B, Fígado Inflamatório, Diabetes, Doença Inflamatória Intestinal, Fibromialgia, recuperar seu ex. Você pode contatá-lo por e-mail ou drituaherbalcenter@gmail.com, ..www.drituaherbalcenter.com .. Ele é um bom médico, fale com ele gentilmente. Tenho certeza que ele também vai te ouvir.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře <3