Přestěhovaná.

února 03, 2022

Ahoj, už dříve jsem vám psala, že se necítím ve spolubydlení dobře a že bych chtěla odejít. Toto mé rozhodnutí nakonec překazila finanční stránka a tak se to tehdy nestalo. Už ale od jara, kdy jsem se po bydlení koukala poprvé, jsem se těšila, až odejdu. Myslela jsem si, že to bude až další jaro, ale urychlilo se to a zrovna teď vám píšu článek z gauče v novém bytě. 


Hledání nebylo jednoduché. Požadavky totiž byly dost konkrétní a to stěžovalo celé hledání. Nakonec to naštěstí netrvalo nijak extra dlouho, jen tak měsíc. Trávila jsem hodně času na internetu hledáním a každým upozorněním od realitek a nebo bezrealitky jsem s sebou trhla. 

První byt, který jsme viděli, vypadal dobře a byl i za skvělou cenu. Mě ale neoslovila lokalita, ve které se nacházel. Už když jsem čekala na realiťačku, cítila jsem se tam zle a tak jsem už šla na prohlídku s tím, že tady to stejně asi neklapne. Bylo mi to trochu líto, ale necítila jsem se tam dobře. 

Druhý byt, který jsme viděli, byl docela malý, měl malá okna a světlá výška byla také hodně bídná. Tento byt by byl hodně útulný pro jednoho člověka, ne pro dva. A ještě byl docela dost drahý.

Třetí byt, který jsme viděli, byl láska na první pohled. Hrozně jsme ho chtěli a byl by dohozený mým kolegou, tudíž by nám to ušetřilo plno nervů, protože nikdo jiný se na něj do té doby nešel podívat. Nakonec tam bylo tolik problémů, že jsme se rozhodli do něj nejít. Mrzelo nás to oba dva, ale co se dalo dělat. 

Čtvrtý byt, který jsem navštívila, jsem chtěla. Byla jsem na něm ale sama a než jsem to stihla příteli přetlumočit, vzal to někdo jiný. Volala jsem paní majitelce až druhý den, že máme zájem, v tu dobu už dva zájemci řekli, že to chtějí a tak jsme byli až daleko v řadě. Znovu jsem si skoro poplakala, ale bylo to poučení. 

Pátý byt vypadal dobře už na fotkách, byla jsem jen lehce skeptická ohledně velikosti okna. Na prohlídku jsme šli až večer a tak jsme nemohli posoudit denní světlo. Rozhodli jsme se, že bychom ho vzali, ale pan majitel říkal, že už na to má vážnou zájemkyni, která řekla, že to bere před námi, ale že si to s ní ještě potvrdí a tak jsme nevěřili, že by to mohlo vyjít. Nakonec to vyšlo! Byla jsem šťastná a vyčerpaná. A taky fakt ráda, že už to máme za sebou.

A tak bydlíme a je to boží. Mít svoje doma.

Chtěli byste článek s tipy, jak sehnat byt?

Těším se u dalšího článku,

Lenka

Sledujte můj Instagram - zde
Sledujte blog na Facebooku - zde
Sledujte můj YouTube kanál - zde

 • Share:

You Might Also Like

7 komentářů

 1. Shánění bydlení je něco, co fakt nesnáším a bohužel jsem to během svých 6 let na vysoké musela dělat hned 5x.. shánět byt ve velkém městě je fakt peklo, protože všechno je předražené (obzvlášť teď) a na všechno je miliarda dalších zájemců. Já byla přesně jako ty vždycky ten, kdo to chtěl s někým probrat a popřemýšlet, než se rozhodl, ale přijde mi, že dneska to fakt funguje tak, že pokud to chceš, musíš říct hned, jinak řekně někdo jiný dřív. Šílenství.. popravdě jsem vážně ráda, že mě to už teď nečeká. Teda vlastně jo, tady v Bulharsku, ale to bude zařizovat přítel, takže pro mě chválabohu bez práce. :D
  Jsem ale ráda, že jste našli a doufám, že se vám tam bude dobře bydlet! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No přesně. Je to děs, musíš to vědět ideálně ještě před tím, než jdeš na prohlídku. :(
   Tak to je dobře, že to teď budeš mít takhle "jednoduchý" :D
   Děkuju :)

   Vymazat
 2. Tak to mám velkou radost, že už bydlíš v novém :) Ať se vám tam dobře bydlí :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem moc ráda, že jste sehnali bydlení a gratuluji! Ať se ti tam bydlí pohodlně a jsi spokojená. V dnešní době něco shánět opravdu není sranda, takže je to úspěch! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jeej, tak je super, že sa vám to nakoniec podarilo! Síce to musel byť boj, ale je super, že ste našli byt, v ktorom sa vám dobre býva. Tak nech ste spokojní!

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMTeplé strukovinové šaláty — s fazuľou, šošovicou a cícerom

  OdpovědětVymazat
 5. Sice byt nehledám a "sockla" jsem se k příteli, který byt má a splácí hypotéku, ale myslím si, že článek by mohl být pro spoustu čtenářek přínosný :) Sama bych to při hledání asi ocenila.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře <3