Benátky - závody v orientačním běhu

čtvrtek 22. února 2024

Ahoj, projížděla jsem si koncepty uložené v bloggeru a narazila jsem na jeden, u kterého jsem se až zhrozila, že jsem ten článek ještě nenapsala! A tím je přesně tento. Článek z orienťáckých závodů v Benátkách, kde jsem byla v listopadu a kde jsem si zaběhla svůj nejlepší závod vůbec. Tak jdeme na to!Už když jsem byla v Benátkách poprvé, říkala jsem si, že by muselo být fajn a na druhou stranu i náročné běžet tam závod. Když jsem si v létě všimla, že na tento rok se to fakt chystá, hned jsem věděla, že tohle chci zažít. Slyšela jsem sice plno předpovědí, že Benátky v tu dobu budou zatopené a nic se konat nebude a i přes to, že tyto předpovědi nebyly úplně zcestné a jednou se Benátky pod vodu dostaly, tak se závody konaly. 


A jak jinak zahájit závodění, na které se člověk těší rok než pořádným failem? První ze dvou závodů se konal večer po tmě. A při orienťáku potřebujete vidět na mapu, kterou držíte v ruce. A pořadatel vás sice upozorní na to, že je potřeba mít čelovku, ale vy na ni stejně zapomenete. A tak běžíte závod "po slepu" a na mapu koukáte jen pod lampami, které ale nesvítí tak dobře. A v těch zatracených benátských malých uličkách, kam se jako turista ani nepodíváte, nevidíte ani pod nohy a ani před sebe. Takže vlastně docela riskujete nějaký pád a nebo že vás ostatní závodníci prostě neuvidí. Nakonec je to ale dobrý trénink na to, aby si člověk namapoval postup dost dopředu. A poslední jsem nebyla!


V prvním závodě jsem skončila 32. z 40.


Druhý závod se konal ráno následujícího dne. Ani tentokrát nebylo vše dokonalé, protože Benátky se ocitly pod vodou. Naštěstí to nebylo tolik, aby se závod rušil. Tudíž situace v tento den byla lepší, už jsem na mapu viděla, ale běhala jsem ve vodě. A toto jsou věci, které během závodu neřešíte, ty začnete řešit po doběhu, když vám dojde, že jste byli líní si vzít ty náhradní boty a ještě víc to řešíte po návratu domů, kdy musíte strávit týden v posteli. Ale tento závod byl můj vůbec nejpovedenější! A vlastně mi to za tu nemoc i stálo, protože jsem si tohle neskutečně užila!


V druhém závodě jsem doběhla 21. z 40 a tady se jednalo o delší trať, kde se dalo nasekat více chyb.Takže jestli běháte orienťák, doporučuji si toto vyzkoušet, protože za mě to je věc, na kterou nezapomenu. A stejnou atmosféru nebude možné udělat někde jinde. Přece jen běhání mezi kanály a turisty má své kouzlo. I když si nejsem jistá, jestli toto turisté sdíleli, heh.


A já jsem vlastně ve výsledku hrozně vděčná za to, že můžu cestovat za zážitky a že si je mohu dopřát. :')


Za jakým zážitkem byste byli ochotný cestovat vy?


Mějte se hezky, uvidíme se u dalšího článku, tentokrát to ani nebude trvat tak dlouho, protože už ho mám napsaný, jen čekám na fotky. 

Lenka9 komentářů:

 1. Tak tomu říkám pecka! Tohle bych chtěla zažít! Nedávno jsem si začala shánět mapy pro orienťák k okolí, kde teď bydlím. Orienťáky jsem běhala moc ráda, ale už je to pár let a moc ráda bych se k tomu zase vrátila. A jak ty trénuješ na orienťáky? O tom bych si moc ráda přečetla ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla to pecka :)
   Jé, no jak já trénuju.. není to úplně příkladný teda, ale možná o tom i něco napíšu, ať na to mám vzpomínky :)

   Vymazat
 2. Vůbec by mě nenapadlo běhat orientační běh v Benátkách. Ikdyž já se dívám na běžecké závody v Budapešti, tak by mě to nemělo překvapit :D :D Určitě to muselo mít super atmosféru! Ani umístění není vůbec špatné :) Já naposledy letěla do Španělska, abych mohla posnídat churros :D

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo no, běhá se snad všude :D
   Tak tomu naprosto rozumím!

   Vymazat
 3. Wow, máš můj obdiv! Muselo být skvělý proběhnout takový krásný město! Já si běhám jen pár km doma, tak nějak "kolem baráku" a obdivuju všechny, kdo zvládají běžet víc jak 5km aniž by umřeli :D

  A Bit Of Jitt

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) byla to skvělý :) Tak člověk nemusí běhat nějaký dálky, důležitější je si to užívat :)

   Vymazat
 4. Za tohle klobouk dolů, to muselo být fyzicky velmi náročné, ale pro tebe to určitě byla skvělá zkušenost a máš na co vzpomínat. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! :) No ty můstky se nezdají, ale když už člověk překonává desátý, trochu znát to je :D

   Vymazat
 5. Keď som otvárala článok, myslela som si, že to bude cestovateľský článok o Benátkach a ich mini uličkách, vôbec som nečakala, že orientačným behom sa naozaj myslí súťaž :D My sme do Benátok chystáme o mesiac v máji, tak som zvedavá ako to tam bude vyzerať :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře <3