Florencie ve fotkách

By Little Dreamer - října 16, 2019


Ahojte,
poslední týden to tu bylo opět takové zmatené. Důvod je takový, že jsem odjela do Florencie nachytat pár zbylých teplých dní, než přijdou ty nekonečné mrazy a zima. Dnes se s vámi proto rozdělím o nějaké ty fotky.


Samotná Florencie je nádherná a rozhodně stojí za návštěvu. Abyste ji celou prošli a nasáli atmosféru, budou vám rozhodně stačit dva dny. To je ten důvod, proč jsme se nakonec vydali i do Pisy. Co se mi ale na Itálii nelíbilo, byl jejich systém městské dopravy a jejich umění mít vše neorganizované a informace rozhodně nesdílet na internetu. Lístky městské dopravy se daly koupit buďto v trafikách, na které jste zaručeně nenarazili, když jste je potřebovali, v automatech, které ale byly jen u tramvajových linek a nebo bezkontaktně přímo v autobusech. To ale buďto nefungovalo a nebo jsme nerozluštili, jak to fungovat má. Anglické návody byly napsány tak malými písmeny, že se to v jedoucím autobuse vůbec nedalo přečíst. Takže jestli se tam vypravíte, tak si přibalte trpělivost a vyřešte si lístky na městskou, než ji budete fakt potřebovat.

Ale za všechny tyto starosti Florencie a Pisa rozhodně stojí a já vám dnes ukážu pár fotek. 

Byli jste někdy v Itálii? Co říkáte na to, jak tam věci "fungují"?Těším se na vás u dalšího článku,
Lenka

Sledujte můj Instagram - zde
Sledujte blog na Facebooku - zde
Přidejte se do giveaway skupiny - zde

V neposlední řadě sledujte můj blog přes GFC (v menu), jestli se vám tu líbí ♥

 • Share:

You Might Also Like

20 komentářů

 1. Ach, mé architektonické srdíčko plesá. Do Itálie se chystám už celou věčnost, ale ještě mám pár zastávek před ní. Hlavně mi-lu-ju italské jídlo, hlavně teda pizzu. :) Fotky moc hezké, to všechno neorganizační kolem bych těžko snášela. Jsem ten typ člověka, který má rád řád, přesnost a všechno sepsané a předem dané. Takže v tomhle smyslu bych si tu dovolenou moc neužila. :D
  THE WORLD BY MARIA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, to mi povídej :D já taky miluju, když si všechno můžu zjistit sama na internetu a nemusím to složitě řešit na místě :D ale na toto Italové moc nejsou :D

   Smazat
 2. Kdysi dávno jsem v Itálii byla, ale byla jsem ještě malé dítě, tak z toho moc zážitků nemám. Ve Florencii muselo být nádherně, pěkné fotky.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětSmazat
 3. Krásne fotky. Ja som ešte okrem česka, ukrajiny a anglicka nebola nikde inde :D dokonca ani v poľsku nie čo každý slovák tam pomaly chodí a ja nič. Ale to Taliansko vyzerá nádherne. Snáď časom pôjdem aj tam :) Teda aspoň tam :)

  NA DEŇ FRANCÚZSKOU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já zas nebyla na Ukrajině a ani v Anglii a ta Ukrajina by mě docela lákala :)
   Určitě se tam podíváš :)

   Smazat
 4. Nádherné fotky, musel to být skvělý zážitek navštívit Florencii! :))

  OdpovědětSmazat
 5. Vyzerá to tam krásne :) Rozprávkové miestečko :)

  OdpovědětSmazat
 6. Krásné fotky, taky bych se tam ráda podívala :) to s tou městskou je teda trochu na nic, ale celkově mě přijde že ti Italové si dělají co chtějí :D
  MyGoldenMind

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji ♥
   Jo, tak teď jsi to shrnula krásně! Doopravdy si dělají, co chtějí! :D

   Smazat
 7. Já jsem v Itálii byla, ale "jen" u moře, byli jsme teda i na výletě v Římě, ale městskou jsme nevyužili ani jednou ;) Nicméně bych ráda někdy Itálii prozkoumala víc :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já tam byla teď poprvé a jen takto :) Ale s trochou trpělivosti musí být fajn prozkoumávat Itálii :)

   Smazat
 8. Ještě jsem v Itálii nebyla, ale vypadá to tam nádherně! :)
  Vítejte u Mišky

  OdpovědětSmazat
 9. K té Itálii, já tam byla s kámoškou týden a Italové především mají vše v italštině a pokud něco objevíš anglicky, jsi dobrá :D Hlavně v restauracíh, ale i v autobusech, vlacích málo jaký řidič/ průvodce mluví anglicky :D a co se týká lístků, tak nám ukázal kluk na letišti jak to funguje a pak nám to šlo, ale když se objevil nějaký jiný turista, absolutně netušil. A fotky z Florencie nádherné, ráda bych se tam také podívala.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, Italové jsou prostě Italové..:D
   Děkuji ♥ určitě se tam vyprav, když budeš mít příležitost :)

   Smazat

Děkuji za komentáře <3