Norský úprk od reality

března 10, 2022

Ahoj, když jsme někdy před 3 týdny kupovali letenky, ani nás nenapadlo, že budeme cestovat během války. Neviděli jsme ale důvod, proč cestu rušit a tak jsme výlet pojali jako odpočinek od reality, která nás všechny teď ničí. No a cílová destinace bylo mé milované Oslo a tam vůbec není těžké odpočívat. 

Letěli jsme z Krakowa, protože jsme sehnali zpáteční letenky cca za 300 korun. Cesta do Krakowa byla dlouhá, ale zvládli jsme to v pohodě. Těšila jsem se na let, už dlouho jsem neletěla a já to prostě miluju. Cestou tam jsem chytla místa mezi dvěma silnějšími pány, tak to nebylo úplně ideální, ale cestu jsem zvládla. 

První den jsme se jen prošli po opeře a šli na ubytování, protože jsme v Oslu přistáli ve tři a hooodně brzo jsme vstávali. Co mi udělalo radost bylo to, že po celém Oslu byly ukrajinské vlajky na podporu Ukrajiny. I Norové mají jasno!

Druhý den jsme věnovali procházce po Oslu. Provedla jsem svou výpravu po těch nejznámějších místech, které prostě nesmíte minout, když jste v Oslu. Po této dlouhé túře jsme ještě šli s přítelem běhat. Chtěli jsme běžet do lesa, ale všude byl led. Bála jsem se, že sníh v Oslu vůbec nebude, ale nakonec se toto ukázalo být mylné. Sníh jsme viděli a i ledovou plochu.

Co se nám druhý den hodně nepovedlo, bylo to, že jsme promeškali polární záři nad Oslem. Je to tam něco, co se objevuje zřídka kdy a až další den jsem z Instagramu zjistila, jak jsme to zkazili. Mrzí mě to, ale alespoň je to další důvod, proč letět do Norska znovu a ještě víc na sever, no ne?Ani v Norsku nesměly chybět mé milované palačinky. Koupili jsme si k nim celý kyblík jahodové marmelády, která byla vyráběná přímo pro Remu 1000 a nestačila jsem se divit, jaké složení má! I v této nejlevnější marmeládě byly pouze jahody, cukr a voda. Já chci takovýhle složení marmelád i tady!

Druhý den jsme se vydali na skokanský můstek Holmenkollen. Už cestou metrem mi bylo divné, proč metro jede pouze tam, když má konečnou ještě o pár zastávek dál. Po příjezdu na Holmenkollen se to vysvětlilo. Zrovna tento víkend se konal Ski festival, tudíž se na můstku skákalo a na přilehlém běžkařském okruhu se závodilo. Nedostali jsme se tedy na můstek. Já s tím byla v pohodě, už jsem na něj lezla dvakrát, ale zbytek výpravy byl dost zklamaný. Já si spíš užívala, že jsem se mohla podívat na běžkařské závody, na těch jsem nikdy nebyla a na skoky na lyžích. Ty jsem naživo taky nikdy neviděla. A přišlo mi to děsivější než v televizi, jak dlouho letí!

Po tomto výletu jsme šli opět běhat a já jsem si konečně splnila běhání kolem opery až na Aker Brygge!

Pondělí jsme věnovali už jen balení se a rychlé procházce do Ekerberg parku. Pak už jsme se přesunuli na letiště. Let zpět byl lepší, seděla jsem vedle přítele a sledovali jsme západ Slunce z letadla. Jen ta cesta z Krakowa zpět domů byla dlouhá. Do postele jsem ulehala ve dvě ráno. Ale šťastná a odpočinutá.

Jak se snažíte vy se teď nezbláznit?

Těším se u dalšího článku,

Lenka

Sledujte můj Instagram - zde
Sledujte blog na Facebooku - zde
Sledujte můj YouTube kanál - zde

 • Share:

You Might Also Like

7 komentářů

 1. Tako takový úprk od reality ti můžu jen závidět :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
 2. To jsou tak nádherné fotky, úplně jiný svět. Moc ráda bych se do Norska někdy podívala. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Dokonalé fotky, miluju severské detektivky a tu jejich atmošku, ty fotky to úplně vystihují. Je super, že jste si výlet užili:)

  OdpovědětVymazat
 4. Popravdě já mám teď v březnu tolik práce, spoustu věcí k diplomce a autoškolu, že mám naštěstí během dne hlavu plnou a nestíhám moc myslet na to všechno, co se děje. Ale ze začátku mě to teda stresovalo fakt hodně. Teď už mi přijde, že je to trochu lepší, ačkoliv situace je naopak spíš pořád horší. :/
  Oslo vypadá krásně. Mě to na sever nikdy moc netáhlo, asi proto že nejsem moc velkým milovníkem zimy a radši jedu spíš někam do tepla. Ale věřím, že musí být zajímavé vidět ten jejich diametrálně odlišný životní standart. :) Možná právě kvůli tomu by mě to i lákalo alespoň jednou nakouknout. :D

  OdpovědětVymazat
 5. Tam to vypadá krásně!:) Asi připíšu na seznam míst, co navštívit :D Já taky utíkám, za 14 dní do mého milovaného Londýna a města, kde jsem bydlela ve Walesu:)

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné fotky! Taky bych tam hned letěla... a dala si ty palačinky, teď jsem na ně úplně dostala chuť :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentáře <3